top of page

Psychoterapia

W różnych momentach życia napotkamy wyzwania, z którymi trudno jest sobie poradzić bez sięgnięcia po zewnętrzną pomoc. Proces psychoterapii może być dla Ciebie wsparciem w poniższych sytuacjach: 

- kryzys osobisty (np. utrata sensu życia, dotkliwe zdarzenia życiowe)

- trudności w relacjach (np. brak asertywności, lęk przed bliskością, trudności w związku)

- stany depresyjne (obniżony nastrój, przewlekłe zmęczenie, drażliwość, niechęć do działania, obniżona zdolność doświadczania przyjemności)

- objawy lękowe (np. niepokój, ataki paniki, problemy ze snem)

- objawy psychosomatyczne

- wypalenie zawodowe

- przewlekły stres

Psychoterapia Gestalt może być także pomocna, jeśli chcesz lepiej siebie poznać, poszukujesz głębszego sensu, chcesz zmiany, ale z jakiegoś powodu trudno Ci ją wprowadzić w życie.

CELEM PSYCHOTERAPII jest rozpoczęcie procesu pożądanej przez klientkę/klienta zmiany oraz uruchomienie potencjału do pełnego i szczęśliwego życia.

Spotkanie

Psychoterapia to spotkanie zarówno ze sobą, jak i z drugą osobą. Obecność terapeutki/terapeuty umożliwia budowanie większej samoświadomości klientki/klienta i nawiązywanie lepszego kontaktu ze światem zewnętrznym, po to, by zwiększyć poziom odczuwanego szczęścia w codziennym życiu. Sprzyja temu atmosfera otwartości, zaufania i akceptacji.

Przynależąc do nurtu humanistyczno -doświadczeniowego, psychoterapia Gestalt uznaje, że zmiana następuje nie tylko poprzez rozmowę, ale również w trakcie rzeczywistego doświadczania własnych emocji oraz wchodzenie w sytuację eksperymentów.

Zaufanie

Psychoterapia Gestalt jest zbudowana na zaufaniu do tego, że że człowiek ma odpowiednie wyposażenie do samoregulacji własnego organizmu, który przy odpowiednim wsparciu i w odpowiednich okolicznościach jest w stanie uruchomić proces zdrowienia.

samorealizacja

Psychoterapia Gestalt jest wsparciem w procesie samorealizacji rozumianym jako:

- kontakt z pełnią siebie (emocje, ciało, umysł);

- spontaniczny kontakt z innymi;

- umiejętność zaspokajania swoich potrzeb w dialogu ze światem.

informacje Praktyczne

- Oferuję psychoterapię osób powyżej 18 r. ż. 

- Spotkania odbywają się raz w tygodniu.

- Sesja trwa 50 min.

- Koszt jednej sesji to 170 zł.

- Pierwsze 3-4 spotkania mają charakter konsultacyjny i ich celem jest sformułowanie obszarów do pracy. Dopiero wtedy wspólnie podejmujemy decyzję o kontynuowaniu procesu terapeutycznego.

- Moją pracę poddaję stałej superwizji.

- Treść sesji jest objęta z mojej strony tajemnicą zawodową.

„Celem rozwoju jest coraz bardziej być w  kontakcie ze sobą i w kontakcie ze światem, zamiast tylko w kontakcie z fantazjami, uprzedzeniami, obawami.”

Frederick S. Perls

bottom of page