top of page

O mnie

Nazywam się MARTA ZNANIECKA.

W mojej pracy z ludźmi podążam dwiema ścieżkami: psychoterapii Gestalt i medytacji mindfulness. Obydwie uczą w jaki sposób budować bliski kontakt ze sobą i tworzyć swobodny przepływ ze światem.  "Miejscem" zainteresowania obydwu jest przysłowiowe "tu i teraz", bo to jedyny czas, w którym może zajść zmiana.

Zarówno w psychoterapii Gestalt, jak i w medytacji mindfulness naczelną zasadą jest poszerzanie i pogłębianie świadomości siebie. Lepsze rozumienie i holistyczne doświadczanie siebie na poziomie umysłu, serca i ciała jest fascynującą drogą, dzięki której możliwe jest zdrowienie i budowanie zasobów do szczęśliwego, zrównoważonego życia. 

Moje Kompetencje

JESTEM PSYCHOTERAPEUTKĄ

w trakcie certyfikacji oraz absolwentką czteroletniego szkolenia w nurcie Gestalt (Instytut Integralnej Psychoterapii Gestalt, Kraków).

Uczestniczę w programie stażowym dla kształcących się psychoterapeutów w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Gdyni. Odbyłam staż w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku.

Ukończyłam roczne szkolenie w terapii poznawczo-behawioralnej zaburzeń u osób dorosłych w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie.

JESTEM NAUCZYCIELKĄ MINDFULNESS

Ukończyłam półtoraroczny kurs nauczycielski przygotowujący do prowadzenia 8.tygodniowych kursów redukcji stresu opartych na uważności/Mindfulness Based Stress Reduction (Institut für Achtsamkeit, Niemcy).

Ukończyłam certyfikowany kurs dla trenerów progrmau Mindful Self-Compassion (Center for Mindful Self-Compassion, USA).

Od 2013 r. prowadzę Pracownię Redukcji Stresu wspierając ludzi w procesie ich wewnętrznego rozkwitu i zdrowienia, regularnie prowadząc certyfikowane 8. tygodniowe kursy redukcji stresu oparte na uważności (MBSR) oraz sesje indywidualne.

JESTEM DOKTOREM PEDAGOGIKI

W 2016 r. uzyskałam stopień doktora z zakresu pedagogiki (Uniwersytet Gdański). 

Jestem autorką oraz współautorką publikacji naukowych i popularnonaukowych:

  • Kategoria duchowości i jej wybrane parafrazy w pedagogice, Gdańsk 2016.

  • Auroville – nowa utopia, Toruń 2006.

  • Edukacja - wartości - kontrowersje, red. S. Dąbrowski i M. Obrycka, Gdańsk 2017.

  • Nawigator pary. Podręcznik dla par, Gdańsk 2016.

  • Nawigator pary. Podręcznik trenerski, Gdańsk 2016.

  • ABC równości. Podręcznik samorządowca, Gdańsk 2007.​

  • Wolność, równość, odmienność. Nowe ruchy społeczne w Polsce początku XXI wieku, red. I. Krzemiński, Warszawa 2006.

„Jest z nami zdecydowanie więcej w porządku niż nam się to często wydaje. Potrzebujemy to jedynie poczuć i wyraźnie zobaczyć, a potem już tylko sobie o tym przypominać.”

bottom of page