EDUKACJA I DOŚWIADCZENIE

Jest doktorem pedagogiki, certyfikowaną nauczycielką Mindfulness Based Stress Reduction (Trening Redukcji Stresu Oparty na Uważności) oraz trenerką w trakcie szkolenia Mindful Self-Compassion (Uważne Samowspółczucie). Uprawnienia nauczycielskie w tym zakresie zdobyła w Institut for Mindfulness-Based Approaches (Niemcy) i w Center for Mindful Self-Compassion (USA). Jest certyfikowaną trenerką programu mindfulness dla szkół – „.b” (Wielka Brytania). Ukończyła trening organizowany przez Mindful Schools (USA) przygotowujący do prowadzenia zajęć dla dzieci i młodzieży z zakresu uważności.

W 2006 roku rozpoczęła swoją przygodę z praktyką uważności, którą pielęgnuje poprzez regularną pracę własną oraz udział w treningach i odosobnieniach zarówno w Polsce, jak i za granicą. Brała udział w seminariach i warsztatach prowadzonych m. in. przez Jona Kabata-Zinna, Christophera Germera, Christin Neff oraz Christine Braehler. 

Od 2007 roku prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu umiejętności psycho-społecznych. Ukończyła m. in. szkołę trenerów warszawskiej Akademii TROP oraz roczne szkolenie w terapii poznawczo-behawioralnej zaburzeń u osób dorosłych w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie.

Obecnie kształci się w czteroletniej Szkole Psychoterapeutów Gestalt w krakowskim Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt.

Od 2013 r. prowadzi Pracownię Redukcji Stresu pracując z dorosłymi, dziećmi, młodzieżą oraz organizacjami. Współpracuje z warszawską Fundacją EduMind.

PUBLIKACJE NAUKOWE

autorka:

  • Kategoria duchowości i jej wybrane parafrazy w pedagogice, Gdańsk 2016.

  • Auroville – nowa utopia, Toruń 2006.

współautorka:

  • Edukacja - wartości - kontrowersje, red. S. Dąbrowski i M. Obrycka, Gdańsk 2017.

  • Nawigator pary. Podręcznik dla par, Gdańsk 2016.

  • Nawigator pary. Podręcznik trenerski, Gdańsk 2016.

  • ABC równości. Podręcznik samorządowca, Gdańsk 2007.

  • Wolność, równość, odmienność. Nowe ruchy społeczne w Polsce początku XXI wieku, red. I. Krzemiński, Warszawa 2006

PRYWATNIE

Jest żoną oraz mamą trzech wspaniałych córek.

Uwielbia spędzać czas z rodziną, uczyć się od mądrych ludzi, być sama ze sobą i z innymi. To, co robi zawodowo, jest jednocześnie jej osobistą pasją.

Praktyka uważności pomaga jej w bardziej przytomnym życiu. 

"W zrozumieniu naszej życiowej niewygody chodzi najpierw o to, żeby się do niej zbliżyć i ujrzeć ją wyraźnie, zamiast próbować się przed nią gorączkowo chronić."

Pema Chodron

Treningi mindfulness w Trójmieście. Gdańsk, Sopot, Gdynia.

Zapisz się do newslettera

© 2019 Pracownia Redukcji Stresu Marta Znaniecka